درباره سپهر پلاست

ظروف تولیدی ما از جمله ظروف مخصوص بسته بندی و قطعه بندی مرغ، بوقلمون، گوشت قرمز، ماهی و انواع فرآورده های پروتئینی و سبزیجات، دارای ویژگی های زیر هستند:

  • تحمل ضربه در دماهای بسیار پایین (40- درجه سانتی گراد)
  • ثبات رنگ در تمام سطح ظرف
  • نرم بودن ظروف و عدم شکست در هرگونه فشار و تاشدگی
  • عدم شکست ظرف در اثر فشار های سنگین وارده به دیواره ها
  • قابلیت سیل وکیوم بالا
  • دارا بودن پروانه های ساخت و بهداشت 
  • تهیه شده از مواد اولیه بهداشتی دارای پروانه بهداشت (food grade)
  • عدم وجود هرگونه حباب و کدر بودن رنگ در سطح ظرف

 ظروف بسته بندی

سلامت از هر چیزی مهم تر است:

همه رنگ ها، مواد اولیه و افزودنی های به کار برده شده در تهیه این ظروف بهداشتی (فود گرید) بوده و دارای پروانه ساخت و تولید از سازمان غذا و دارو بوده و در کنار پروانه بهداشتی این واحد تولیدی و همچنین انجام آزمایش‌های خاص به طور مکرر سلامت استفاده از این ظروف تضمین می‌شود.

نتایج آزمون های انجام شده بر روی نمونه های ظروف تولیدی این شرکت نشان می‌دهد آزادسازی مونومرها (مهاجرت) در این ظروف 1/4 حد مجاز استاندارد آزمون بوده است و این بدان معناست که سلامت، بهداشت و ایمنی ظروف تولیدی جهت بسته بندی مواد غذایی بسیار بالا بوده و هیچگونه خطری متوجه مواد غذایی در تماس مستقیم با این ظروف نخواهد بود.

چالش پلیمری

به همت معاونت علمی آستان قدس رضوی و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،پارک علم و فناوری خراسان و شتابدهنده هاوش،رویداد چالش فناوری پلیمرهای زیست تخریب پذیر برگزار شد.در این رویداد فناورانه 62 شرکت دانش بنیان و واحد فناوری حضور داشتند که در نهایت 4 طرح به عنوان طرح های برگزیده توسط داوران انتخاب شدند و طرح سپهر پلاستیک موفق شد در این چالش از برگزیدگان باشد.

صنایع پلاستیک سپهر، در راستای تولید ملی و حمایت از محیط زیست، از سال 1396 آغاز به تحقیق و توسعه در زمینه مواد پلیمری تجزیه پذیر نموده است و دراین راستا موفق به تولید انبوه ظروف بسته بندی مواد غذایی بر پایه نشاسته گردیده است .این محصول برای اولین بار در سطح کشور و با خلوص هفتاد درصد نشاسته تولید گردیده و مورد استقبال بسیاری از مجموعه های بسته بندی در سطح کشور قرار گرفته است.از آنجایی که تاکنون کلیه ظروف بسته بندی گوشت و مرغ مورد استفاده در کشور بر پایه مواد اولیه صددرصد پلیمری انجام می گرفته،میتوان با استفاده از این محصول در عین تامین امنیت غذایی و بهداشتی محصولات مختلف، در حفظ و نگهداری محیط زیست نیز سهیم باشیم .صنایع پلاستیک سپهر آمادگی مشارکت در ساخت مدل های گوناگون بسته بندی بر اساس نیاز صنایع مختلف را دارا می باشد.

کارخانه های تولید یکبارمصرف برای تولید ظروف یکبارمصرف، احتیاج به مواد اولیه پتروشیمی ها دارند.تولید کنندگان ظروف یکبارمصرف بهای تمام شده محصولات خود را بر پایه قیمت مواد اولیه قیمت گذاری میکنند به همین دلیل در این شرایط اقتصادی که قیمت مواد اولیه دارای نوسان میباشد قیمت ظروف و محصولات یکبارمصرف به مراتب تحت تاثیر قیمت مواد اولیه متغیر است.برای کسب اطلاعات از لیست قیمت محصولات لطفا با شماره تلفن های کارخانه تماس بگیرید

 

آيا تا به‌حال کنجکاو شده ايد اين اعداد و ارقامي که در انتهای ظروف پلاستيکي حک شده چه هستند؟ پلاستيک ها با توجه به نوعشان به 7 گروه تقسيم بندي مي شوند. با اين شناخت پلاستيک هاي قابل بازيافت، خطرناک ، کم خطر و ... قابل شناسايي خواهند بود.  

شماره 1: PETE يا PET که همان بطري هاي آب معدني است که نسبتا بي خطرند اما بدليل نفوذ باکتري ها به درون بطري بهتر است آنها را استفاده مجدد نکنيد.

شماره2: HDPE يا پلي اتيلن متراکم. پلاستيک بي خطري وکدر رنگ است . ظروف مايع ظرفشويي و ساير مواد شستشو از اين قبيل پلاستيک ها هستند و براي بازيافت ظروف مناسبي هستند.  

شماره3: PVC که معمولا لوله ها از اين جنس اند و همچنين مواد اوليه پلاستيک هايي که روي ظروف غذا سیل میشوند و بطري هاي روغن مايع ،اين گونه از پلاستيک به هيچ وجه نبايد نزديک حرارت در هنگام پخت غذا شوند، چراکه گرما باعث آزاد شدن مواد شيميايي درون PVC شده و به درون مواد غذايي در حال پخت نفوذ مي کند که باعث اختلالات هورموني مي شوند پس تا جايي که مي توانيد از استفاده ي ظروف با اين جنس خودداري کنيد . هرگز مواد را با پلاستيک در مايکروويو نگذاريد . 

شماره 4: LDPE يا پلي اتيلن با تراکم کم. همان کيسه هاي نايلوني خريد، اين کيسه ها بي خطرند اما متاسفانه معمولا غير قابل بازيافت هستند.

شماره 5: PP يا پلي پروپيلن . ظرف ماست و ظروف مشابه که دهانه گشادي دارند. همچنين ني نوشيدني ها،بي خطرند و به راحتي بازيافت مي شوند.   

شماره 6:PS يا پلي استيرن ها.در اين ظروف مواد سمي بالقوه وجود دارد بويژه هنگام گرم شدن ، تا جايي که مي شود از اين ظروف استفاده نکنيد. بيشتر مواقع غير قابل بازيافتند.

شماره 7: pc همان گزينه معروف ساير موارد. از کيس کامپيوتر و iPod گرفته تا ظروف غذا. استفاده از اين جنس پلاستيک بويژه براي غذا هميشه آخرين گزينه تان باشد و اين شماره 7 هم معمولا غير قابل بازيافت است.