درباره سپهر پلاست

با توجه به افزایش رقابت جذب مشتری در حوزه های مختلف مواد غذایی، تولیدکنندگان محصولات پروتئینی نیز هم جهت نیاز بازار به سمت استفاده از ظروف یکبار مصرف پروتئینی در ابعاد و مدل های مختلف روی آوردند.

یکی از مواردی که امروزه در جهت جذب مشتری بسیار مورد دقت قرار می گیرد، رنگ ظروف مربوط به بسته بندی می باشد.

باتوجه به حساسیت های همیشگی که در مورد ظروف بسته بندی یکبار مصرف که در اذهان عمومی وجود دارد، استفاده از رنگ در این ظروف می تواند باعث افزایش این نگرانی ها گردد.

صنایع پلاستیک سپهر در سال 1396 به عنوان یکی از لیدرهای تولید ظروف بسته بندی یکبار مصرف پروتئینی فعال در سطح کشور، با درک و شناخت کامل از انواع مختلف رنگ و مستربچ های مختلف در کشور، با انتخاب و همکاری چند شرکت همکار که در زمینه تولید مستربچ های رنگی فعال بوده اند توانست در جهت تولید ظروف بسته بندی یکبار مصرف رنگی

 قدم های موثری را برداشته و در طیف رنگی گسترده ای این ظروف را به بازار ارائه نماید.

هم اکنون و باتوجه به استقبال عمومی گسترده شرکت های مختلف تولید محصولات پروتئینی این مجموعه به صورت مداوم در حال تولید ظروف بسته بندی یکبار مصرف رنگی می باشد و توانسته است تمامی ظروف تولیدی در ابعاد و اشکال مختلف را در رنگ های مختلف(بنا به سفارش مشتریان) تولید و به بازار ارائه نماید.

همچنین این مجموعه در جهت تولید ظروف یکبار مصرف رنگی در طیف رنگ های خاص(از نظر شید رنگی) آماده بوده و هیچگونه محدودیتی در انتخاب رنگ مورد نظر مشتریان خود ندارد.

از آنجایی که کلیه محصولات Food Grade  هستند تولید پتروشیمی های فعال در سطح کشور به صورت شفاف (بدو رنگ) هستند.

این موضوع که رنگ مورد استفاده در ظروف یکبار مصرف رنگی از کدام مجموعه تهیه می گردد بسیار حائز اهمیت می باشد ولی می توان از آن به عنوان یک مسولیت اجتماعی نام برد زیرا بعد از اضافه شدن رنگ به مواد اولیه امکان اضافه کردن مواد غیربهداشتی و درجه دو به این محصولات نیز امکان پذیر می باشد، لذا صنایع پلاستیک سپهر در جهت شفاف سازی در این زمینه آماده معرفی شرکت های تولیدکننده رنگ و مستربچی که با آنها در جهت تامین مواد مورد نیاز خود همکاری دارد،

می باشد.

آماده سازی

اما موضوعی که در مورد تولید ظروف یسته بندی یکبار مصرف رنگی حائز اهمیت می باشد زمان آماده سازی این ظروف می باشد. باتوجه به تمرکز صنایع پلاستیک سپهر برروی تولید ظروف بسته بندی یکبار مصرف پروتئینی، امکان تولید این ظروف

در بازه زمانی 3 الی 10 روز کاری (بسته به نوع ظروف و تیراژ آن)وجود دارد.

اما در مورد ظروت رنگی، باید نکاتی در مورد حداقل تیراژتولید این ظروف مدنظر قرار گرفته شود و ذکر این نکته الزامی

 می باشد که این حداقل تیراژ در مورد ظروف مختلف و تیراژهای مختلف متفاوت بوده. برای دریافت اطلاعات مربوطه به این مورد، می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

 

طی تحقیقاتی  که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در سال 1388 انجام گردید، آینده محصولات غذایی در گرو نحوه بسته بندی آنها می باشد، با افزایش تعداد تولیدکنندگان موادغذایی، رقابت سنگینی در جهت جذب مشتریان در بازارهای ارائه مواد غذایی به وجود آمد.

بازارهای مربوط به ارائه مواد پروتئینی نیز همپای دیگر بازارهای این حوزه خیلی سریع این نیاز را برای ارتقای محصولات خود احساس کردند و به این دلیل به سمت ارائه محصولات خود در ظروف یکبار مصرف سوق پیدا کردند.

صنایع پلاستیک سپهر، یکی از اولین مجموعه های تولید ظروف یکبار مصرف در سطح کشور بود که با توجه به نیاز این کشور به این حوزه ورود کرد و اقدام به تولید ظروف یکبار مصرف پروتئینی نمود.

اولین ظروف بسته بندی یکبار مصرف پروتئینی در این مجموعه در سال 1392ساخته و به بازار ارائه گردید و در طی سالیان گذشته این مجموعه توانسته است تولیدات مربوط به ظروف بسته بندی یکبار مصرف پروتئینی را به بالای 30مدل متنوع برساند و از این حیث در سطح کشور یکی از قوی ترین مراکز تولید و پخش ظروف بسته بندی یکبار مصرف پروتئینی (شامل بسته بندی گوشت، مرغ، ماهی، میگو، بلدرچین ، سبزیجات و.... می باشد) تبدیل گردد.

هم اکنون در این مجموعه امکان تولید ظروف بسته بندی پروتئینی در ابعاد گوناگون از 50 گرم الی 3 کیلوگرم وجود دارد که از این حیث می توان این مجموعه را به تکمیل ترین  تولید کننده ظروف بسته بندی پروتئینی از لحاظ تنوع مدل در قالب های مختلف در سطح کشور نام برد.

همچنین به دلیل وجود قالب های مادر متنوع در مجموعه، امکان ساخت و طراحی قالب های جدید با اشکال و اندازه های خاص مورد نظر مشتری در این مجموعه امکان پذیر می باشد و البته بنا بر، وجود قالب های مادر، هزینه ساخت و طراحی قالب های جدید در مقایسه با دیگر مجموعه ها بسیار نازلتر می باشد.

از این رو صنایع پلاستیک سپهر در زمینه ساخت و طراحی قالب های جدید به طور کامل آماده می باشد، از لحاظ ساخت قالب جدید، بسته به اندازه و شکل ظروف مدنظر، این کار در بازه زمانی 20الی 40روز کاری انجام پذیر می باشد.

همچنین امکان تولید ظروف جدید با برند شرکت سفارش دهنده (به صورت انحصاری) نیز وجود دارد و شرکت های مختلف بسته بندی می توانند برند خود را بر کف ظروف بسته بندی یکبار مصرف خود حک نمایند.

سپهرپلاست

صنایع پلاستیک سپهر باتوجه به تمرکزی که بر روی تولید ظروف بسته بندی یکبار مصرف پروتئینی دارد در کوتاهترین زمان ممکن آماده تحویل سفارش های مشتریان مختلف در این حوزه می باشد، بدین صورت که از زمان دریافت سفارش نهایی، بسته به تیراژ و نوع ظرف انتخابی در بازه زمانی 3 الی 10روز کاری میتواند سفارشات را تولید و آماده تحویل به مشتری نماید.

البته لازم به ذکر است که این فرآیند در مورد ظروف بسته بندی یکبار مصرف رنگی متفاوت بوده است و جهت اطلاع از نحوه آماده سازی ظروف بسته بندی یکبار مصرف رنگی می توانید با کارشناسان فروش مستقر در دفتر فروش مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

چالش پلیمری

به همت معاونت علمی آستان قدس رضوی و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،پارک علم و فناوری خراسان و شتابدهنده هاوش،رویداد چالش فناوری پلیمرهای زیست تخریب پذیر برگزار شد.در این رویداد فناورانه 62 شرکت دانش بنیان و واحد فناوری حضور داشتند که در نهایت 4 طرح به عنوان طرح های برگزیده توسط داوران انتخاب شدند و طرح سپهر پلاستیک موفق شد در این چالش از برگزیدگان باشد.

ظروف تولیدی ما از جمله ظروف مخصوص بسته بندی و قطعه بندی مرغ، بوقلمون، گوشت قرمز، ماهی و انواع فرآورده های پروتئینی و سبزیجات، دارای ویژگی های زیر هستند:

  • تحمل ضربه در دماهای بسیار پایین (40- درجه سانتی گراد)
  • ثبات رنگ در تمام سطح ظرف
  • نرم بودن ظروف و عدم شکست در هرگونه فشار و تاشدگی
  • عدم شکست ظرف در اثر فشار های سنگین وارده به دیواره ها
  • قابلیت سیل وکیوم بالا
  • دارا بودن پروانه های ساخت و بهداشت 
  • تهیه شده از مواد اولیه بهداشتی دارای پروانه بهداشت (food grade)
  • عدم وجود هرگونه حباب و کدر بودن رنگ در سطح ظرف

 ظروف بسته بندی

سلامت از هر چیزی مهم تر است:

همه رنگ ها، مواد اولیه و افزودنی های به کار برده شده در تهیه این ظروف بهداشتی (فود گرید) بوده و دارای پروانه ساخت و تولید از سازمان غذا و دارو بوده و در کنار پروانه بهداشتی این واحد تولیدی و همچنین انجام آزمایش‌های خاص به طور مکرر سلامت استفاده از این ظروف تضمین می‌شود.

نتایج آزمون های انجام شده بر روی نمونه های ظروف تولیدی این شرکت نشان می‌دهد آزادسازی مونومرها (مهاجرت) در این ظروف 1/4 حد مجاز استاندارد آزمون بوده است و این بدان معناست که سلامت، بهداشت و ایمنی ظروف تولیدی جهت بسته بندی مواد غذایی بسیار بالا بوده و هیچگونه خطری متوجه مواد غذایی در تماس مستقیم با این ظروف نخواهد بود.

کارخانه های تولید یکبارمصرف برای تولید ظروف یکبارمصرف، احتیاج به مواد اولیه پتروشیمی ها دارند.تولید کنندگان ظروف یکبارمصرف بهای تمام شده محصولات خود را بر پایه قیمت مواد اولیه قیمت گذاری میکنند به همین دلیل در این شرایط اقتصادی که قیمت مواد اولیه دارای نوسان میباشد قیمت ظروف و محصولات یکبارمصرف به مراتب تحت تاثیر قیمت مواد اولیه متغیر است.برای کسب اطلاعات از لیست قیمت محصولات لطفا با شماره تلفن های کارخانه تماس بگیرید