لیوان اختصاصی لیوان اختصاصی لیوان اختصاصی
لیوان اختصاصی لیوان اختصاصی لیوان اختصاصی
لیوان اختصاصی

 در ادامه مطالب خواهیم خواند:

چاپ روی لیوان یکبار مصرف در چه مواردی استفاده می شود؟

پروسه ی چاپ بر روی لیوان های یکبار مصرف

طرح های چاپ لیوان یکبار مصرف

 

 

یکی از موارد بسیار مهم جهت جذب بازار های هدف انجام تبلیغات بر روی برندها می باشد. صنایع پلاستیک سپهر با توجه به رصد نیاز تبلیغات برندها بر روی محصولات خود، به عنوان اولین مجموعه قدم در راه چاپ برند بر روی لیوان یکبار مصرف گذاشته است. این مجموعه با توجه به سابقه دیرینه در طراحی و همکاری با برندهای مختلف تا کنون توانسته با بیش از 30 برند مطرح کشور در زمینه چاپ لیوان یکبار مصرف همکاری نماید.

تمامی پروسه صفر تا صد طراحی ، ساخت کلیشه و چاپ در این مجموعه انجام می پذیرد. با توجه به تجربه زیاد صنایع پلاستیک سپهر در انجام چاپ اختصاصی روی لیوان یکبار مصرف، این عملیات در کمترین زمان و با نازلترین قیمت امکان پذیر می باشد. به طور میانگین پس از نهایی شدن طرح موردنظر،به مدت 10 روز کاری زمان برای چاپ بر روی لیوان موردنیاز می باشد.

 

 

 

چاپ لیوان یکبار مصرف گیاهی

لیوان‌ها و ظروف یک‌بار مصرف گیاهی که به سازگاری با محیط‌زیست شهره هستند از جمله انواع جدیدی از محصولات یک‌بار مصرفی می­باشند که طرفداران زیادی دارند.پروسه ساخت و تولید لیوان های یک‌بار مصرف گیاهی شامل مواد طبیعی مانند نشاسته، ذرت که با روغن های گیاهی ترکیب شده است ( و البته موم) می‌باشد. این نوع لیوان‌ها(ظروف) دارای مزیت‌هایی هستند که در زیر به آن‌ها اشاره می­کنیم:

 • ظروف و لیوان های یک‌بار مصرف گیاهی از نظر استانداردهای زیست‌محیطی دارای مجوز وزارت بهداشت بوده و از سوی سایر سازمان­های بهداشتی مورد تأیید و توصیه قرار می­گیرند.
 • ساختار این نوع ظروف با طبیعت هماهنگ است و پس از استفاده و تبدیل شدن به زباله به آسانی تجزیه‌شده و به طبیعت بازمی‌گردد.
 • این نوع ظروف علاوه بر لیوان یک‌بار مصرف گیاهی در انواع و اشکال مختلفی ساخته می­شوند و دارای کاربردهای متنوع و متفاوتی هستند.
 • از این نوع ظروف یک‌بار مصرف همچنین می‌توان برای بسته‌بندی کردن مواد غذایی استفاده نمود.

 

چاپ لیوان یکبار مصرف

 

حتما شما هم با لیوان های یکبار مصرف کاغذی مواجه شده ای که بر روی آنها طرح های مختلفی چاپ شده است. این لیوان ها، به منظور کاربردهای مختلف از استفاده از آنها به عنوان لیوان های تبلیغاتی تا استفاده ی معمول به عنوان لیوان برای صرف آب، چای، قهوه و ... چاپ شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

برای چاپ لیوان یکبار مصرف از کاغذی به عنوان متریال بهره گرفته می شود که به صورت مخصوص و انحصاری به همین منظور وجود داشته و جنس آن از همان کاغذهایی هستند که برای بسته بندی و انجام پکیجینگ سایر مواد غذایی هم مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه بیشتر در مورد چاپ بر روی لیوان یکبار مصرف، عامل های موثر بر قیمت، کیفیت چاپ و ... صحبت می کنیم. اما در صورتی که به دنبال جای مطمئن برای چاپ لیوان یکبار مصرف، چاپ لیوان کاغذی قهوه، چاپ لیوان کاغذی دوجداره و ... هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات سپهر پلاست است.

 

چاپ لیوان یکبار مصرف

 

 چاپ لیوان یکبار مصرف با طرح دلخواه:

 1. بسیاری از تولیدکنندگان، سفارش لیوان کاغذی با طرح دلخواه را در تعداد بسیار بالا می‌پذیرد.این نوع طرح های دلخواه بیشتر در مجالس، همایش‌ها ، به شکل عمومی و گسترده مورد استفاده قرار می­گیرند. سفارش لیوان های کاغذی با طرح دلخواه از مزیت‌هایی برخوردار است که در زیر به آن­ها اشاره می‌کنیم:
  • لیوان های یک‌بار مصرف کاغذی از مواد اولیه پلی‌اتیلنی ساخته می‌شوند که مقاومت و استحکام بسیار زیادی در برابر انواع مایعات( از جمله نوشیدنی های داغ) دارند.
  • در زمان تولید این نوع لیوان‌ها؛ به دلیل آنکه آن­ها یک‌بار مصرف هستند، کلیه نکات بهداشتی در ساخت آن­ها رعایت می‌شود.
  • سفارش و چاپ طرح بر روی لیوان های یک‌بار مصرف کاغذی با طرح های دلخواه و سایر طرح های دیگر باعث می­شود که مصرف‌کننده در هنگام استفاده از این نوع لیوان‌ها توجهش به طرح های شما جلب شده و آن را به خاطر بسپارد.
  • به طور معمول سفارش و چاپ لیوان های یک‌بار مصرف کاغذی با طرح دلخواه و سایر طرح‌ها در تیراژ بالا صورت می‌گیرد، چرا که چاپ و تولید این نوع لیوان‌ها در تیراژ پایین نیازمند صرف هزینه بالایی است که تولید آن را غیرمنطقی می­کند.
  • یک نکته مهم که باید بدانید این است که سفارش و چاپ لیوان های یک‌بار مصرف کاغذی با طرح دلخواه در مقایسه با لیوان های کاغذی با طرح های عمومی از قیمت بالاتری برخوردار است.
   

چاپ روی لیوان یکبار مصرف در چه مواردی استفاده می شود؟

لیوان های یکبار مصرف یکی از وسیله هایی هستند که به شکلی گسترده در کل دنیا از آنها به منظور نوشیدن آب، چای، قهوه، آبمیوه و ... استفاده می شود. به منظور زیبایی بیشتر این لیوان ها و یا انجام پروژه های تبلیغاتی و یا برندینگ از پروسه ی چاپ لیوان یکبار مصرف بر روی این لیوان ها بهره گرفته می شود.

 

شرکت هایی که دوست دارند کارهای تبلیغاتی برای شرکت خود انجام دهند از این کار یعنی ارائه ی طرح های خود برای چاپ بر روی لیوان های یکبار مصرف بسیار بهره می برند. علاوه بر این برندهای بسیاری در سراسر دنیا سعی کرده اند از این روش تبلیغات و برندسازی برای خود استفاده کنند و طرح های تبلیغاتی خود را به وسیله ی چاپ بر روی لیوان یکبار مصرف پیاده سازی کرده و به عموم ارائه دهند. همچنین در بسیاری از نمایشگاه ها، سمینارها و ... از این لیوان های چاپ شده به منظور تبلیغات یا معرفی محصول و حتی گاها هدایای تبلیغاتی استفاده می شود.

 

چاپ لیوان کاغذی قهوه در اداره ها که استفاده بسیار بالا است می تواند هم کمک شایانی به حفظ محیط زیست داشته باشد و هم در عین حال وقتی قهوه ی داغ در این لیوان ها ریخته میشود تاثیر بدی بر روی قهوه ای که ما میخوریم نداشته و آن را دچار تغییرات مضر نمی کند.

 

طرح های چاپ لیوان یکبار مصرف

معمولا در چاپخانه هایی که برای چاپ لیوان یکبار مصرف اقدام می کنند از هر طرحی سفارش می گیرند. یعنی به طور کلی اینطور می توان گفت که هر گونه طرحی برای پیاده سازی روی این لیوان ها و چاپ آنها قابل انجام است و هیچ مشکلی برای آن وجود ندارد. این طرح به سفارش دهنده ی کالا بستگی داشته و وی آنچه را که بخواهد خیلی راحت به وسیله ی چاپخانه ی مورد نظر پیاده سازی می شود. برای مثال خیلی از مغازه هایی که قهوه ی بیرون بر ارائه می دهند برای چاپ لیوان کاغذی قهوه از طرح های خود دانه ی قهوه، دستگاه های قهوه ساز، فنجان های قهوه، برندهای قهوه و ... استفاده می کنند. این کار نظر مصرف کننده را به این طرح ها جلب می کند و می تواند برای وی جالب باشد.

 

چاپ لیوان یکبار مصرف

 

 

کیفیت چاپ لیوان یکبار مصرف؟

کاغذهایی که برای چاپ لیوان یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرند از نوع مخصوصی بوده و معمولا از آن دسته کاغذهایی است که برای انجام پکیجینگ مواد غذایی هم از آنها بهره گرفته می شود. علاوه بر این روی این کاغذها یک کاور از جنس پلی اتیلن هم روی لیوان قرار گرفته است. علت استفاده از این کاور پلی اتیلنی دو مورد است: نخست این که کمک می کند تا کاغذهای این لیوان ها خیل زودتر به چرخه ی بازیافت وارد شوند و در نتیجه اصطلاحا environmental Friendly یا همان دوستدار محیط زیست بوده و به آن آسیب های کمتر وارد می آورند.

مورد دوم هم این است که این ماده وقتی با موادی که داخل لیوان ریخته می شود تماس پیدا می کند تاثیر چندانی بر روی آنها نمی گذارد و از نظر بهداشتی با کمترین سطح اشکال و بروز مشکل برای افراد استفاده کننده می توانند مصرف گردند. در نهایت هم این پوشش کمک می کند مواد مایعی که به درون لیوان ریخته می شوند نتوانند رطوبت خود را به جداره ی بیرونی لیوان انتقال دهند و سبب خیس و پاره شدن لیوان شوند.

نکته ی مهمی که روی کیفیت چاپ لیوان یکبار مصرف تاثیر می گذارد نوع کاغذی است که قرار است برای چاپ متریال مورد نظر از آن استفاده شود. هر قدر که سطح کیفی این کاغذ مورد استفاده بهتر و باکیفیت تر باشد کیفیت چاپ نهایی بالاتر رفته و یک محصول خوب و حرفه ای را در اختیار خواهیم داشت.

 

پروسه ی چاپ بر روی لیوان های یکبار مصرف:

همانطور که گفتیم برای اینکه بتوانیم چاپ لیوان یکبار مصرف را پیاده سازی کنیم در گام نخست نیاز به یک طرح، آرم، لوگو و ... داریم که روی لیوان مورد نظر به چاپ برسد. سپس نوبت به تعیین گنجایش لیوان ها می رسد. سفارش دهنده می تواند لیوان ها را در گنجایش های مدنظر خود سفارش دهد و هر قالب و ابعادی که برای لیوان در نظر دارد بیان نموده و چاپ روی آنها انجام شود. معمولا دو گنجایش صد و هشتاد و دویست و بیست سی سی از محبوب ترین ها هستند و بیشتر از سایرین سفارش گرفته می شوند.  

یکی از انواع لیوان هایی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و درخواست برای آنها بالا است لیوان های دوجداره کاغذی هستند. بر روی این لیوان ها هم خیلی راحت می توان چاپ انجام داد و هر طرحی را که سفارش دهنده مایل به آن است پیاده سازی و عملی کرد.

چاپ لیوان کاغذی دوجداره هم مانند لیوان های کاغذی تک جداره انجام شده و تفاوتی با هم ندارند. نکته ی مهمی که در این زمینه حائز اهمیت است این است که دستگاه چاپ لیوان یکبار مصرف برای این لیوان ها هم مانند لیوان های معمولی می بایست کاملا به صورت استریلیزه و بهداشتی عمل کند. لذا مراکزی را برای چاپ بر روی لیوان ها  انتخاب کنید که از نظر بهداشتی از آنها کاملا مطمئن باشید و با اطمینان خاطر کار را به آنها بسپارید.

 

 

چاپ لیوان یکبار مصرف

 

 

قیمت چاپ لیوان یکبار مصرف

یکی از مهمترین مواردی که همیشه در هر زمینه ای مطرح می شود بحث هزینه ها و نیز قیمت نهایی است که برای کار مورد نظر می بایست پرداخت شود. در مورد چاپ لیوان یکبار مصرف هم این موضوع صدق کرده و پیش از انجام هر کاری برآورد هزینه ها می بایست انجام شوند.

برای چاپ کردن بر روی لیوان های یکبار مصرف نمی توان یک قیمت فیکس و ثابت در نظر گرفت و اعلام نمود. بهترین کار این است که شما محلی را که میخواهید برای چاپ به آنجا مراجعه کنید انتخاب کنید و سپس برای ارائه ی سفارش خود به آنها اقدام نموده و آنها پس از برآورد آنچه که شما می خواهید  و هزینه هایی که وجود دارد قیمت نهایی را برای سفارش شما به شما می گویند. این قیمت می تواند به کیفیت چاپ، نوع لیوان مورد استفاده از معمولی یا دوجداره، ابعاد لیوان، طرح مورد نظر و ... بستگی داشته باشد.

 

برای خواندن مطالب درمورد ظروف بسته بندی:


سوالات متداول

1.چاپ لیوان یکبار مصرف چیست؟

حتما شما هم با لیوان های یکبار مصرف کاغذی مواجه شده ای که بر روی آنها طرح های مختلفی چاپ شده است. این لیوان ها، به منظور کاربردهای مختلف از استفاده از آنها به عنوان لیوان های تبلیغاتی تا استفاده ی معمول به عنوان لیوان برای صرف آب، چای، قهوه و ... چاپ شده و مورد استفاده قرار می گیرند

 

2.چاپ روی لیوان یکبار مصرف در چه مواردی استفاده می شود؟

لیوان های یکبار مصرف یکی از وسیله هایی هستند که به شکلی گسترده در کل دنیا از آنها به منظور نوشیدن آب، چای، قهوه، آبمیوه و ... استفاده می شود. به منظور زیبایی بیشتر این لیوان ها و یا انجام پروژه های تبلیغاتی و یا برندینگ از پروسه ی چاپ لیوان یکبار مصرف بر روی این لیوان ها بهره گرفته می شود. شرکت هایی که دوست دارند کارهای تبلیغاتی برای شرکت خود انجام دهند از این کار یعنی ارائه ی طرح های خود برای چاپ بر روی لیوان های یکبار مصرف بسیار بهره می برند

 

3.کیفیت چاپ لیوان یکبار مصرف؟

کاغذهایی که برای چاپ لیوان یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرند از نوع مخصوصی بوده و معمولا از آن دسته کاغذهایی است که برای انجام پکیجینگ مواد غذایی هم از آنها بهره گرفته می شود. علاوه بر این روی این کاغذها یک کاور از جنس پلی اتیلن هم روی لیوان قرار گرفته است.


بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل 

 

چرا لیوان یکبار مصرف مضر است؟
بیسفنول A برای کودکان و همچنین زنان باردار مضر است. این می تواند منجر به سرطان سینه در زنان شود و همچنین می تواند دلیلی برای سقط جنین باشد. این می تواند بر باروری در مردان نیز تأثیر بگذارد.
 
 
لیوان های کاغذی از چه ساخته می شوند؟
لیوان های کاغذی از تراشه های چوب ساخته می شوند. تراشه ها به خمیر چوب تبدیل می شوند که به کاغذ تبدیل می شود. انجمن سلطنتی شیمی تخمین می زند که 33 گرم چوب و پوست در هر لیوان کاغذی وجود دارد. خمیر با استفاده از کلر، هیدروکسید سدیم و سایر مواد شیمیایی سفید می شود.
 
 
چرا نباید از لیوان های پلاستیکی استفاده کرد؟
 فنجان های پلاستیکی دور ریخته شده را می توان در همه جا پیدا کرد و بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد. ... از آنجایی که اکثر فنجان ها قابل بازیافت نیستند، در محل های دفن زباله ما باقی می مانند و محیط زیست را چه در خشکی و چه در دریا آلوده می کنند. در خشکی، پلاستیک مدفون شده در محل های دفن زباله، مواد شیمیایی سمی را آزاد می کند که به آب های زیرزمینی نفوذ می کند
 
 
 

لطفا جهت سفارش با شماره های 5-36106494-026 تماس حاصل فرمایید.

سوالات (0)

هیچ سوالی در اینجا وجود ندارد

سوال خود را اضافه کنید.

ارسال سوال بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید